Konkursa “Sējējs 2023” NOLIKUMS        varpa bruna

Nolikums.pdf

I. Konkursa būtība

1. Konkurss “Sējējs 2023” (turpmāk – konkurss) ir Zemkopības ministrijas (turpmāk arī – ZM) rīkots ikgadējs pasākums, kura mērķis ir noteikt labāko ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā un lauksaimniecībā.

II. Konkursa norise

2. Konkurss notiek šādās nominācijās:
2.1. “Gada lauku saimniecība”;
2.2. “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”;
2.3. “Ģimene lauku sētā”;
2.4. “Jaunais veiksmīgais zemnieks”;
2.5. “Gada veiksmīgākā kopdarbība”;
2.6. “Bioloģiskā lauku saimniecība”;
2.7. “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”;
2.8. “Rītdienas sējējs – mazpulks”;
2.9. “Zinātne praksē un inovācijas”;
2.10. “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”.

3. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Gada lauku saimniecība” var būt juridiska vai fiziska persona:
3.1. kura vismaz trīs gadus nodarbojas ar lauksaimniecības primāro produktu ražošanu ;
3.2. kuras ienākumi no lauksaimnieciskās ražošanas ir vismaz 50 procentu apmērā.

4. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” var būt juridiska persona, kura:
4.1. vismaz vienu kalendāro gadu nodarbojas ar lauksaimniecības produktu pārstrādi;
4.2. iepriekšējā kalendārajā gadā lauksaimniecības produktu pārstrādē izmantojusi vismaz 50 procentus Latvijas izcelsmes pamatizejvielas.

5. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Ģimene lauku sētā” var būt vienas ģimenes apsaimniekota lauku saimniecība:
5.1. kura veic pastāvīgu saimniecisko darbību;
5.2. kurā saimnieko ģimene vismaz divās paaudzēs.

6. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Jaunais veiksmīgais zemnieks” var būt zemnieku saimniecības vai sabiedrības ar ierobežotu atbildību īpašnieks:
6.1. kura vecums nepārsniedz 40 gadus;
6.2. kuram ir atbilstoša lauksaimnieciskā izglītība vai kurš studē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU), vai mācās kādā lauksaimniecības profesionālās izglītības iestādē;
6.3. kurš saimniecībā saimnieko vismaz pēdējo (vienu) gadu, bet ne vairāk kā piecus gadus, un kura darbība ir saistīta ar lauksaimniecisko ražošanu.

7. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Gada veiksmīgākā kopdarbība” var būt juridiskas personas, starp kurām ir noslēgts kopdarbības līgums, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība vai biedrība (izņemot nodibinājumu un vietējo pašvaldību), kura īstenojot kopdarbību:
7.1. vismaz vienu kalendāro gadu darbojas biedru vai partneru kopīgo ekonomisko un citu interešu realizācijai;
7.2. ir sekmējusi biedru vai partneru saimniecisko darbību;
7.3. ir sekmējusi kopīgo investīciju izmantošanu starp biedriem vai partneriem, tādējādi efektivizējot publiskā vai privātā finansējuma ieguldījumu.

8. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Bioloģiskā lauku saimniecība” var būt juridiska vai fiziska persona:
8.1. kura saņēmusi bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu vienā no Pārtikas un veterinārā dienesta (turpmāk – PVD) apstiprinātajām kontroles institūcijām bioloģiskās lauksaimniecības jomā;
8.2. kurai pēdējā gada laikā nav noteikti ierobežojumi bioloģiskās lauksaimniecības sertifikācijā.

9. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā” var būt fiziska vai juridiska persona (izņemot biedrību, nodibinājumu un vietējo pašvaldību), kura:
9.1. ir īstenojusi projektu (īstenotajam projektam ir sākta uzraudzība) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam aktivitātē “Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas”;
9.2. īstenojot projektu, ir sasniegusi projektā noteikto mērķi un projekta rezultāts ir sekmējis saimnieciskās darbības izaugsmi.

10. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulks” var būt biedrības “Latvijas Mazpulki” mazpulks:
10.1. kuri aktīvi darbojas biedrībā ne mazāk kā piecus gadus;
10.2. kuri kvalitatīvi īsteno mazpulcēnu individuālos projektus un savā pagastā īstenojuši grupas projektus kādā no mazpulku darbības nozarēm:
10.2.1. vides izglītība un lauku vides sakopšana;
10.2.2. individuālo lauksaimniecisko prasmju apguve un uzņēmējdarbības iemaņu veicināšana;
10.2.3. lauku attīstības sekmēšana, vietējās sabiedrības aktivizēšana sabiedriskā labuma darbībai.

11. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” var būt, ja ir iesniegta informācija par darbu ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā un lauksaimniecībā, kuru paveikuši:
11.1. zinātnieks vai zinātnieku grupa, kuru zinātniskā darba rezultāti vai izstrāde ir ieviesta praksē ražojošā uzņēmumā, zemnieku saimniecībā, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā vai noteiktā lauku reģionā vai ražošanas nozarē;
11.2. zinātnieks vai zinātnieku grupa, kuru zinātniskā darba rezultāti vai izstrāde ir inovatīva, apsteidzot pašreizējās izplatītākās aktualitātes lauksaimniecības praksē un papildinot nozaru aktualitāšu zinātnisko pamatojumu.

12. Par konkursa dalībnieku nominācijā “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” var būt fiziska persona, kas devusi izcilu ieguldījumu lauksaimniecības nozares attīstībā.

13. Konkursa dalībnieks šī nolikuma 2.1.–2.7. apakšpunktā minētajās nominācijās atbilst šādām prasībām (ja attiecināms):
13.1. ir reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk – VID) kā nodokļu maksātājs, un tam nav nodokļu maksājumu parādu, kas pārsniedz vienu procentu no saimniecības vai uzņēmuma neto apgrozījuma iepriekšējā pārskata gadā, bet ne vairāk kā 1000 euro, vai ir noslēdzis vienošanos ar VID par nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu;
13.2. ir reģistrēts vai atzīts PVD kā pārtikas apritē iesaistīts uzņēmums, izņemot, ja saimniecība realizē augkopības primāros produktus galapatērētājam nelielā daudzumā;
13.3. sev piederošās lauksaimniecības dzīvnieku novietnes, ganāmpulkus un dzīvniekus ir reģistrējis Lauksaimniecības datu centra (turpmāk – LDC) datubāzē, un ganāmpulkā tiek veikta pārraudzība;
13.4. PVD dzīvnieku reģistrā nav konstatējis pārkāpumus par izmaiņām un notikumiem ganāmpulkā;
13.5. pēdējā gada laikā nav administratīvi sodīts par būtiskiem pārkāpumiem savas darbības jomā, kā arī par vides prasību neievērošanu saskaņā ar normatīvajiem aktiem administratīvās atbildības jomā.

14. Par konkursa dalībniekiem atbilstošajā nominācijā nedrīkst pieteikt iepriekšējo trīs gadu konkursa laureātus.

15. Vienu konkursa dalībnieku drīkst pieteikt vienā atbilstošā nominācijā.

16. Konkursa dalībnieku šī nolikuma 2.1.-2.6. apakšpunktā minētajās nominācijās, saskaņojot ar pašu konkursa dalībnieku, izvirza viena vai vairākas no šādām institūcijām:
16.1. SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (turpmāk – LLKC);
16.2. Lauku atbalsta dienests (turpmāk – LAD);
16.3. pašvaldības;
16.4. nevalstiskās organizācijas;
16.5. ZM padotības iestādes;
16.6. atbilstīgas kooperatīvās sabiedrības;
16.7. fiziskās personas.

17. Konkursa dalībnieku šī nolikuma 2.7. apakšpunktā minētajā nominācijā, saskaņojot ar pašu konkursa dalībnieku, izvirza teritorijā esošā vietējā rīcības grupa, kurai piešķirts atbalsts sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijai īstenošanai 2014.-2020. gada plānošanas periodā.

18. Konkursa dalībnieku šī nolikuma 2.8. apakšpunktā minētajā nominācijā, saskaņojot ar pašu konkursa dalībnieku, izvirza vietējā pašvaldība vai biedrība “Latvijas Mazpulki”.

19. Šī nolikuma 2.9. apakšpunktā minētajā nominācijā:
19.1. šī nolikuma 11.1. apakšpunkta kritērijiem atbilstošu dalībnieku var izvirzīt ražojošs uzņēmums, zemnieku saimniecība, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība, lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas, biedrība “Latvijas Lauksaimniecības un meža Zinātņu akadēmija” (turpmāk – LLMZA) vai LBTU;
19.2. šī nolikuma 11.1. un 11.2. apakšpunkta kritērijiem atbilstošu dalībnieku var izvirzīt lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas, LLMZA vai LBTU.

20. Konkursa dalībnieku šī nolikuma 2.10. apakšpunktā minētajā nominācijā izvirza viena vai vairākas no šādām institūcijām:
20.1. Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvā padome (turpmāk – LNOKP) dalīborganizācijas;
20.2. ZM;
20.3. ZM padotības iestādes;
20.4. LLKC;
20.5. lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas;
20.6. LLMZA;
20.7. atbilstīgas lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības.

III. Konkursa norise un vērtēšana

21. Lai konkursa dalībnieku pieteiktu dalībai konkursā:
21.1. līdz kārtējā gada 16. jūnijam LLKC Konsultāciju birojā vai LAD Klientu apkalpošanas centrā iesniedz pieteikumu vai arī nosūta to elektroniski uz e-pasta adresēm llkc@llkc.lv (LLKC) vai prese@lad.gov.lv (LAD) ar norādi vēstules mērķī “Sējējs 2023”:
21.1.1. nominācijā “Gada lauku saimniecība” atbilstoši šī rīkojuma 11. pielikumam;
21.1.2. nominācijā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” atbilstoši šī rīkojuma 12. pielikumam;
21.1.3. nominācijā “Ģimene lauku sētā” atbilstoši šī rīkojuma 13. pielikumam;
21.1.4. nominācijā “Jaunais veiksmīgais zemnieks” atbilstoši šī rīkojuma 14. pielikumam;
21.1.5. nominācijā “Gada veiksmīgākā kopdarbība” atbilstoši šī rīkojuma 15. pielikumam;
21.1.6. nominācijā “Bioloģiskā lauku saimniecība” atbilstoši šī rīkojuma 16. pielikumam;
21.1.7. nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā” atbilstoši šī rīkojuma 17. pielikumam.
21.2. nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulks” līdz kārtējā gada 16. jūnijam biedrībā “Latvijas Mazpulki” elektroniski iesniedz pieteikumu atbilstoši šī rīkojuma 18. pielikumam, nosūtot uz e-pasta adresi latvijas@mazpulki.lv.
21.3. nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” līdz kārtējā gada 16. jūnijam Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā vai nosūtot uz e-pasta adresi lmzn@lza.lv iesniedz atbilstoši šī rīkojuma 10. pielikumam:
21.3.1. rakstisku pieteikumu un pamatojumu. Konkursam izvirzītais projekts var būt arī starpnozaru rakstura ar risinājumu daudzveidīgām problēmām, kas skar arī valsts politikas nostādnes;
21.3.2. zinātniskā darba, izstrādes apraksta un pamatojuma vienu oriģināleksemplāru elektroniskā (PDF formātā) veidā. Iesniedz arī pārējo konkursanta darba objektīvai novērtēšanai nepieciešamo informāciju (CV, publikāciju sarakstu, kā arī pārējos publicitāti un pēc konkursanta ieskatiem objektīvam darba vērtējumam nepieciešamos raksturojošos rādītājus). Ja uz balvu pretendē autoru kolektīvs (ne vairāk kā 5 personas), pieteikumā kā balvas saņēmēju norāda tikai vienu personu.
21.4. nominācijā “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”:
21.4.1. līdz kārtējā gada 16. jūnijam ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā (turpmāk – PSAN) iesniedz rakstisku pieteikumu brīvā formā, iekļaujot pretendenta CV, raksturojumu un pamatojumu izvirzīšanai vai nosūtot uz e-pasta adresi Kaspars.Funts@zm.gov.lv;
21.4.2. PSAN saņemtos pieteikumus iesniedz LNOKP izvērtēšanai.

22. LLKC un LAD apkopo šī nolikuma 21.1. apakšpunktā minētos pieteikumus, sadarbībā ar pašvaldībām un citām valsts institūcijām pārliecinās par konkursa dalībnieku atbilstību nolikuma prasībām un iesniedz pieteikumus PSAN līdz kārtējā gada 22. jūnijam.

23. Konkursa dalībniekus šī nolikuma 2.1.-2.7. apakšpunktā minētajās konkursa nominācijās vērtē valsts sekretāra izveidotas dalībnieku vērtēšanas komisijas, kas:
23.1. neklātienē (attālināti) vai pēc nepieciešamības klātienē izvērtē par konkursa dalībniekiem no LLKC un LAD saņemto informāciju atbilstoši šī nolikuma 21.1. apakšpunktam pēc šādiem kritērijiem:
23.1.1. pieteikums ir sagatavots un iesniegts atbilstoši šī nolikuma prasībām;
23.1.2. konkursa dalībnieks atbilst konkrētajai konkursa nominācijai šī nolikuma 3.-9. punktā izvirzītajām prasībām;
23.1.3. konkursa dalībnieks atbilst šī nolikuma 13. punktā izvirzītajām prasībām;
23.2. līdz kārtējā gada 28. jūlijam attālināti vai izmantojot video tiešsaistes platformas izvērtē tos konkursa dalībniekus, kuri atbilst visiem šī nolikuma 22. punktā minētajiem nosacījumiem atbilstoši konkrētās konkursa grupas vērtēšanas kritērijiem, kas ir minēti šī rīkojuma 2.-8. pielikumā. Vērtēšanas komisijas ir tiesīgas lūgt pretendentam iesniegt rakstisku apliecinājumu, lai pārliecinātos par atbilstību šiem kritērijiem;
23.3. līdz kārtējā gada 4. augustam iesniedz vērtēšanas rezultātus PSAN apkopošanai, par laureātu izvirzot vienu no konkursa dalībniekiem, kā arī divus dalībniekus veicināšanas balvai katrā konkursa nominācijā no to dalībnieku vidus, kuri izvērtēti neklātienē (attālināti) vai pēc nepieciešamības klātienē, rezultātus apkopjot un noformējot atbilstoši šā rīkojuma 19. pielikumam.

24. Nominācijā “Gada lauku saimniecība” pretendentu izvērtēšanā konkursa dalībnieku vērtēšanas komisijai ir tiesības pieaicināt attiecīgās jomas ekspertus. Pieaicinātajiem ekspertiem nav balsstiesību konkursa dalībnieku izvērtēšanā.

25. Konkursa dalībnieku vērtēšanu nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulka dalībnieks” rīko biedrība “Latvijas Mazpulki”, kura:
25.1. līdz kārtējā gada 12. maijam izsludina pretendentu pieteikšanu dalībai konkursā;
25.2. apkopo pieteikumus, kas iesniegti atbilstoši šī nolikuma 21.2. apakšpunktam;
25.3. līdz kārtējā gada 28. jūlijam neklātienē (attālināti) vai pēc nepieciešamības klātienē izvērtē pretendentus atbilstoši šī rīkojuma 9. pielikumā minētajiem kritērijiem;
25.4. līdz kārtējā gada 4. augustam iesniedz vērtēšanas rezultātus PSAN apkopošanai, par laureātu izvirzot vienu no konkursa dalībniekiem, kā arī divus dalībniekus veicināšanas balvai, rezultātus apkopjot un noformējot atbilstoši šā rīkojuma 19. pielikumam.

26. Konkursa dalībnieku vērtēšanu nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” rīko LLMZA sadarbībā ar LBTU, ZM, LLKC un biedrību “Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome”, (turpmāk – LOSP), kura:
26.1. izsludina pretendentu pieteikšanos dalībai konkursā līdz kārtējā gada 16. jūnijam;
26.2. apkopo pieteikumus, kas iesniegti atbilstoši šī nolikuma 21.3. apakšpunktam. Precizē ekspertu komisijas sastāvu saistībā ar konkursa darbu tematiku un iespējamo dalību konkursa darbu izpildē;
26.3. līdz kārtējā gada 28. jūlijam neklātienē (attālināti) vai pēc nepieciešamības klātienē izvērtē pretendentus atbilstoši šī rīkojuma 10. pielikumā minētajiem kritērijiem;
26.4. līdz kārtējā gada 4. augustam iesniedz vērtēšanas rezultātus PSAN apkopošanai, par laureātu izvirzot vienu no konkursa dalībniekiem, kā arī divus dalībniekus veicināšanas balvai, rezultātus apkopjot un noformējot atbilstoši šā rīkojuma 19. pielikumam.

27. Konkursa dalībniekus nominācijā “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” vērtē LNOKP locekļi, kuri līdz kārtējā gada 28. jūlijam elektroniski nosūta PSAN (uz e-pasta adresi Kaspars.Funts@zm.gov.lv) lēmumu par apbalvošanai izvirzītu vienu konkursa dalībnieku. Balvu vienai personai piešķir vienu reizi mūžā.

28. Zemkopības ministrs ar rīkojumu apstiprina konkursa pretendentu vērtēšanas rezultātus.

29. Valsts sekretārs apstiprina dalībnieku vērtēšanas komisijas.

IV. Konkursa uzvarētāji un to apbalvošana

30. Šī nolikuma 2.1.–2.6. apakšpunktā minētajās konkursa nominācijās:
30.1. laureātu apbalvo ar gada balvu “Sējējs” (lielo bronzas statuju), ZM diplomu un naudas balvu – 3000 euro, bet otrās un trešās vietas ieguvēju apbalvo ar veicināšanas balvu “Sējējs” (mazo bronzas statuju), ZM diplomu un naudas balvu – 700 euro;
30.2. laureāti tiek apbalvoti ar konkursa “Sējējs 2023” zīmi (turpmāk – zīme), kuru tie ir tiesīgi izmantot uz savas preces vai produkcijas iepakojuma, produkcijas vai pakalpojuma popularizēšanas materiālos (piemēram, informatīvajā bukletā, tīmekļvietnē u.c.) atbilstoši šī rīkojuma 20. pielikumam un šī nolikuma V nodaļai.

31. Konkursa nominācijā “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”:
31.1. laureātu apbalvo ar gada balvu “Sējējs” (lielo bronzas statuju), ZM diplomu un naudas balvu – 2000 euro un attiecīgo vietējo rīcības grupu ar ZM diplomu un naudas balvu – 1000 euro, bet otrās un trešās vietas ieguvēju apbalvo ar veicināšanas balvu “Sējējs” (mazo bronzas statuju), ZM diplomu un naudas balvu – 500 euro un attiecīgo vietējo rīcības grupu ar ZM diplomu un naudas balvu – 200 euro;
31.2. nominācijas “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā” laureāti tiek apbalvoti ar konkursa “Sējējs 2023” zīmi (turpmāk – zīme), kuru tie ir tiesīgi izmantot uz savas preces vai produkcijas iepakojuma, produkcijas vai pakalpojuma popularizēšanas materiālos (piemēram, informatīvajā bukletā, tīmekļvietnē u.c.) atbilstoši šī rīkojuma 20. pielikumam un šī nolikuma V nodaļai.

32. Konkursa nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulks” kopējais naudas balvu fonds ir 1500 euro:
32.1. konkursa laureātu apbalvo ar gada balvu “Sējējs” (lielo bronzas statuju), ZM diplomu un naudas balvu līdz 500 euro;
32.2. otrās un trešās vietas ieguvēju apbalvo ar veicināšanas balvu “Sējējs” (mazo bronzas statuju), ZM diplomu un naudas balvu – līdz 400 euro;
32.3. konkursa vērtēšanas komisija var ieteikt diploma un naudas balvas līdz 200 euro saņemšanai tos dalībniekus, kuri nekļuva par pirmo trīs vietu ieguvējiem.

33. Konkursa nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” laureātu apbalvo ar gada balvu “Sējējs” (lielo bronzas statuju), ZM diplomu un naudas balvu –2200 euro, bet otrās un trešās vietas ieguvēju apbalvo ar veicināšanas balvu “Sējējs” (mazo bronzas statuju), ZM diplomu un naudas balvu – 1100 euro. Kopējais naudas balvu fonds šajā nominācijā ir 4400 euro.

34. Konkursa nominācijā “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” katru laureātu apbalvo ar gada balvu “Sējējs” (lielo bronzas statuju), ZM diplomu un naudas balvu – 4000 euro.

35. Konkursa dalībniekus apbalvo kārtējā gada rudenī.

36. Konkursa balvu fonda veidošanā var piedalīties iestādes, organizācijas, uzņēmumi vai privātpersonas.

37. Konkursa dalībnieku godināšanas atspoguļošanai uzaicina plašsaziņas līdzekļu žurnālistus.

V. Konkursa “Sējējs” zīmes lietošanas noteikumi

38. Zīmi var lietot tikai ar tā gada skaitli, kurā iegūta gada balva “Sējējs”.

39. Zīme ir izmantojama latviešu valodā.

40. Zīmei ir ovāla forma. Tās centrā ir izvietota konkursa “Sējējs” balvas (bronzas statujas) kontūra, ovāla iekšpusē augšējā daļā izvietots uzraksts “SĒJĒJS”, ovāla iekšpusē labajā un kreisajā pusē attēlotas vārpas. Ovāla ārmalā apakšējā daļā izvietots attiecīgā gada skaitlis. Ovāla ārmalā no labās uz kreiso pusi izvietots uzraksts “AR LEPNUMU PAR LABĀKAJIEM SAIMNIEKIEM LATVIJĀ”.

41. Zīmei ir divi dažādi veidi:
41.1. Konkursa “Sējējs 2023” zīmes lietošana uz gaiša fona;
41.2. Konkursa “Sējējs 2023” zīmes lietošana uz tumša fona.

42. Zīmi iespējams attēlot arī melnbaltās krāsās.

43. Zīmei ir jābūt novietotai tā, lai varētu to redzēt un atpazīt.

44. Zīmi var izvietot:
44.1. uz primārā iepakojuma, kas ir tiešā saskarē ar preci vai produktu;
44.2. uz sekundārā iepakojuma, kas tiek izmantots tirdzniecībai paredzētu produkcijas vienību kopīgai iepakošanai;
44.3. produkcijas vai pakalpojuma popularizēšanas materiālos.

45. Zīmei ir jābūt:
45.1. viegli saskatāmai;
45.2. izmēru ziņā proporcionālai iepakojumam vai vizuālajam materiālam. Zīmes minimālais lielums ir 18 x 13,5 mm, brīvais laukums ap zīmi ir 5 mm.

VI. Citi jautājumi

46. Komisijas pārstāvji, kuri tieši vai netieši ir ieinteresēti lēmuma pieņemšanā par vienu konkrētu dalībnieku vai kuriem ir citi apstākļi, kas rada pamatotas šaubas par viņu objektivitāti, sevi atstādina un nepiedalās attiecīgās nominācijas dalībnieka vērtēšanā.

VII. Konkursa dalībnieku personas datu apstrāde

47. Konkursa dalībnieku vērtēšanas nodrošināšanai tiek apstrādāti šādi konkursa dalībnieku personas dati:
48.1. pieteikumu veidlapās norādītie personas dati;
48.2. konkursa uzvarētāju apbalvošanas ceremonijas laikā uzņemtās fotogrāfijas ar konkursa dalībniekiem, kuras tiek izvietotas konkursa tīmekļvietnē.

48. Konkursa dalībnieku personas dati pieteikuma veidlapās nepieciešami konkursa dalībnieku izvērtēšanai atbilstoši izvirzītajiem kritērijiem un uzvarētāju noteikšanai.

49. Fotogrāfiju ievietošana konkursa tīmekļvietnē nepieciešama, lai popularizētu konkursu un saimniecības un/vai personas, kas veikušas ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā un lauksaimniecībā.

50. Personas datu apstrādes tiesiskais pamats:
50.1. attiecībā uz pieteikuma veidlapā norādītajiem datiem – datu subjekta (konkursa dalībnieka) piekrišana;
50.2. attiecībā uz apbalvošanas ceremonijas fotogrāfijām – apstrāde sabiedrības interesēs.

51. Pieteikuma veidlapās norādīto personas datu apstrādi veic:
51.1. institūcijas, kurās iesniedz pieteikumus;
51.2. Zemkopības ministrija;
51.3. ZM valsts sekretāra izveidotas dalībnieku vērtēšanas komisijas;
51.4. LNOKP.

52. Konkursa dalībniekam ir tiesības iebilst pret viņa personas datu apstrādi. Ja dalībnieks izsaka iebildumu pret fotogrāfiju, kurā viņš redzams, izvietošanu konkursa tīmekļvietnē, ZM neizmanto vai izņem no tīmekļvietnes fotogrāfiju ar konkrēto dalībnieku.